Starogard Gdański

Otomoto – usunięcie reklam i wyników niezwiązanych z wyszukiwaniem

Otomoto – usunięcie reklam i wyników niezwiązanych z wyszukiwaniem

Przeglądasz czasami ogłoszenia na Otomoto? Ja tak i za każdym razem jak ustawię sobie odpowiednie filtry denerwuję się, jak tylko pojawiają się wyniki niezwiązane z moimi kryteriami wyszukiwania.

Dzieje się tak, ponieważ Otomoto co którąś aukcję wstrzykuje ofertę reklamową (np. na wypożyczenie auta, które nijak ma się do filtrów ustawionych w naszym wyszukiwaniu). Przykład poniżej – ustawiłem filtry na konkretne auto (w tym przypadku Opel Insignia kombi), a pomiędzy ofertami które potencjalnie mnie interesują widzę ofertę wypożyczenia Hyundai’a Tucsona.

Otomoto z irytującymi reklamami

Według mnie to jedna z najbardziej upierdliwych form reklamowania, ponieważ udaje zwykłą ofertę, a nią nie jest. Z tego względu Ublock i inne narzędzia blokujące reklamy standardowo jej nie zablokują. Ta oferta na pierwszy rzut oka wygląda jak kolejna z aukcji w którą możemy chcieć kliknąć. Łatwo jednak odróżnić taką reklamę od standardowej oferty na Otomoto:

  • Logo reklamodawcy
  • Brak przycisku „Obserwuj” który jest przy standardowych ofertach i pozwala na dodanie ogłoszenia do obserwowanych
  • Kliknięcie linkuje do zewnętrznej strony (carsmile), poza serwis Otomoto.

Nie po to przecież stworzono filtry na stronie, aby po ich ustawieniu widzieć auta, które kompletnie nas nie interesują. Jeśli Was również irytuje taki sposób reklamy i wciskania ofert tam, gdzie ich być nie powinno, to polecam skorzystanie z prostego skryptu do przeglądarki, który usunie takie „śmieci” i pozwoli spokojnie przeglądać auta które nas interesują.

Wykorzystamy do tego celu wtyczkę do przeglądarki Tampermonkey (którą przedstawiałem już w tym wpisie) oraz prosty skrypt napisany przeze mnie.

Wtyczka Tampermonkey to narzędzie umożliwiające uruchamianie własnych skryptów i wykonanie ich na jakiejś stronie i tu sprawdzi się ona doskonale – bo chcemy przecież wpłynąć na wyświetlaną stronę i usunąć niepotrzebne reklamy.

Do pobrania poniżej:

Po zainstalowaniu wtyczki, pobierz mój skrypt usuwający reklamy z linku poniżej:

Pobierz

Po jego instalacji strona powinna wyglądać o wiele lepiej:

Czyste Otomoto bez reklam – po instalacji skryptu

Skrypt powinien aktywować się automatycznie przy każdym wejściu w Otomoto. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *