Starogard Gdański

Bot automatyzujący zakładanie kont w promocji Pringles

Bot automatyzujący zakładanie kont w promocji Pringles

Aktualizacja: Promocja jest już nieaktualna 🙁
Pozostawiam jednak wpis dla celów informacyjnych, może komuś się przyda lub promocja kiedyś powróci.

Pojawiła się niedawno ciekawa promocja, w której po rejestracji konta na stronie Pringles można otrzymać 7 dni Xbox Game Pass za darmo.

Mogliście o tym czytać np. tutaj: https://www.pepper.pl/promocje/7-dniowy-dostep-do-subskrypcji-xbox-game-346214

Cały haczyk polega na tym, że konta na stronie Pringles można rejestrować w nieskończoność (lub aż padną serwery) i tym sposobem można nabić sobie 3 lata Game Pass za darmo (max 3 lata do przodu to limit nałożony przez Microsoft).

W polskiej wersji strony Pringles aby zdobyć 7 dni game passa, trzeba wpisać kod z zakupionej puszki pringles, zarejestrować konto, a następnie ułożyć puzzle i jeśli serwer w międzyczasie nie padł (co się zdarza), otrzymamy kod.

Da się jednak to zrobić szybciej, korzystając z łotewskiej wersji strony (https://gaming.pringles.com/lv_LV/Home), na której nie trzeba wprowadzać kodu z puszki zakupionych czipsów, ani układać puzzli, wystarczy rejestracja konta.

Tym sposobem, jeśli serwery działają prawidłowo i przy rejestracji kont nie otrzymamy komunikatów o błędzie, możemy zdobyć ok. 1 kod co 2 minuty.

Da się to jednak zrobić jeszcze szybciej, automatyzując rejestrację kont za pomocą mojego skryptu. 🙂

Jak to zrobić?

 1. Pobierz wtyczkę do przeglądarki (najlepiej do chrome) o nazwie Tampermonkey
 2. W chrome wejdź do ustawień rozszerzeń (można to zrobić wpisując w adresie chrome://extensions), poszukaj zainstalowanej wtyczki i zezwól jej na działanie w trybie incognito.
 3. Jeśli zainstalowałeś wtyczkę Tampermonkey, kliknij w ten link.
 4. Po otwarciu linku, powinna otworzyć się strona z kodem skryptu, kliknij na przycisk Zainstaluj.
 5. Następnie musisz ustawić swojego maila, na który przyjdą kody na Game Passa – koniecznie na Gmailu, ponieważ tylko Gmail obsługuje sposób tworzenia aliasów jaki wykorzystuję w swoim skrypcie. Jeśli chcesz skorzystać z tego skryptu a nie masz konta na Gmailu, załóż je.
 6. Kliknij w czarną ikonę rozszerzenia w prawym górnym rogu > Panel sterowania > wybierz zainstalowany skrypt.
 7. Aby ustawić swojego maila, wpisz go w zmiennej gmail_name (zmień jankowalski na swój adres). UWAGA!!! Nie wpisuj tu całego maila (jankowalski@gmail.com) a jedynie część początkową do znaku @, czyli w tym przypadku: jankowalski Dalsza część adresu zostanie automatycznie dodana przez skrypt.
 8. Opcjonalnie możesz zmienić hasło (w zmiennej password), które będzie podstawiane do rejestrowanych kont, jednak nie jest to konieczne, może zostać domyślne. Hasło nie będzie do niczego potrzebne, kody przychodzą na maila i nie trzeba się na to konto później logować.
 9. Zapisz zmiany w skrypcie (Plik > Zapisz, lub skrót CTRL+S)
 10. Po zapisaniu, skrypt powinien być aktywny i działać na stronie z promocją Pringles. Aby to sprawdzić, otwórz (najlepiej w trybie incognito) łotewską wersję strony.

Jak działa skrypt?

Po instalacji, skrypt automatycznie przechodzi przez wszystkie kroki rejestracji konta na stronie, uzupełniając formularz rejestracyjny. Uzupełnia adres e-mail, dodając na końcu część z losowymi znakami (nie zmieniaj tego!). Gmail pomija ten ciąg znaków i mail wysłany przykładowo na jankowalski+cokolwiek@gmail.com przyjdzie na adres jankowalski@gmail.com. Dzięki temu możemy na jeden adres mailowy rejestrować nieskończoną ilość kont, ten ciąg znaków przy każdej rejestracji konta będzie inny.

Po pomyślnie ukończonej rejestracji bot czyści w przeglądarce dane z utworzonym kontem i znów przechodzi do formularza rejestracyjnego (i tak w kółko).

Zdarza się, że serwery nie działają stabilnie i rejestracja konta sypie błędem, w takim przypadku skrypt ponownie przechodzi do rejestracji. Są również przypadku, w których po kliknięciu na przycisk rejestracji czekamy bardzo długo a żaden błąd nie zostanie zwrócony. W takim przypadku skrypt po 120 sekundach bez odpowiedzi sam przejdzie ponownie do rejestracji konta. Ten czas można również dostosować w konfiguracji skryptu.

Co trzeba zrobić ręcznie?

Niestety skrypt nie rozwiąże za nas captchy Google (potwierdzenie, że nie jest się robotem), więc to trzeba za każdym razem zrobić ręcznie, jednak tylko to. Po rozwiązaniu captchy klikamy na przycisk rejestrujący konto, a skrypt zrobi resztę (o ile serwer działa prawidłowo).

Captcha jest w języku łotewskim, jednak wystarczy zainstalowanie tej wtyczki, aby była po angielsku.

Bonus: Szybkie zapisanie wielu kodów z Gmaila

Gmail ma jeszcze jedną fajną funkcję, którą można wykorzystać aby szybko zapisać wszystkie kody.Jeśli skorzystacie z mojego skryptu i zarejestrujecie np. 30 kont, to otrzymacie 30 kodów na jednego maila, a Gmail grupuje wszystkie podobne maile i wyświetla je w jednym wątku. Dzięki temu da się wszystkie kody zapisać za jednym razem przy pomocy drobnego skryptu. Wystarczy otworzyć takiego zbiorczego maila z kodami, otworzyć konsolę przeglądarki (Ctrl + Shift + C w Chrome > zakładka „Console”) i wkleić ten kod. Po tej akcji, w konsoli wszystkie kody otrzymacie od razu w wygodnej formie do szybkiego skopiowania, bez scrollowania maili. 🙂

PS. Skrypt posiada jeszcze jedną funkcję, która może się czasem przydać w sytuacjach których nie przewidziałem.

W przypadku jeśli strona lub skrypt z jakiegoś powodu „zamuli” i np. rejestracja się nie wczyta, wystarczy wcisnąć klawisz tyldy (ten obok 1 na klawiaturze) aby strona wyczyściła dane podręczne i się przeładowała do formularza rejestracyjnego.

5 komentarzy

 1. Аноним pisze:

  Не работает

 2. Maciej pisze:

  Łotewska wersja strony nie działa w PL: http://prntscr.com/10aidga .Generalnie nawet PL ma problemy, aby cokolwiek zrobić…..może przeciążone serwery?

 3. MIchał pisze:

  podratuj jakimś kodem byku

 4. […] do tego celu wtyczkę do przeglądarki Tampermonkey (którą przedstawiałem już w tym wpisie) oraz prosty skrypt napisany przeze […]

 5. Deberiais publicar muchos mas webs como esta… Muchas gracias Saludos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *